Varme og energi

Energieffektiv komfort med høy miljøfaktor

24.05.07: Utviklingen innen varmepumpeteknologi har skutt fart de siste årene. Et resultat av dette er blant annet en ny varmepumpe som varmer bolig og forbruksvann til en fornuftig pris.


 

Av Jan Kalvik

Norske forbrukere blir mer og mer opptatt av komfort og design i sine hjem. Dette har ført til en enorm vekst i salget av vannbåren gulvvarme til både nye hus og ved rehabilitering. I dag installeres vannbåren gulvvarme i hele 42 prosent av alle nye boliger som bygges.

Sterk aktør
Den største fordelen med vannbåren gulvvarme er at det gir en jevn og komfortabel varme i huset. I tillegg slipper man vedhugging og stygge panelovner med tilhørende brennmerker i boligen, forteller salgssjef Pål Lundberg Thomassen i ABK AS til VVS Aktuelt. De er Toshibas offisielle representant i Norge, og har lang erfaring i bransjen – både innen varme og kjøling. ABK as ble etablert januar 1991 under navn Asker Bærum Kuldeteknikk AS. Les hele artikkelen i VVS Aktuelt nr 4 som har en utgivelse uke 23.

Ønsker du å holde deg oppdatert innen VVS-bransjen?

Tegn et prøveabonnement på VVS Aktuelt – Send mail til
[email protected]