Global tankegang
De veggmonterte avløpene er utviklet med hensyn til markeder både i og utenfor Norden, og det kommer ordre fra store deler av verden. Allan Pedersen, partner i KPMGs bransjegruppe for Eiendom og Entreprise, mener at det er viktig med en global visjon.
– Hvis danske virksomheter i byggebransjen skal klare seg, krever det at de er oppmerksomme på de markedene som ligger utenfor Danmark og Europa. Hvis man ikke er global i sin tankegang, blir det vanskelig å sikre seg den nødvendige inntjeningen for å kunne overleve i markedet som kommer i kjølvannet av finanskrisen, sier han.
Bevisst mål
Som resultat av en målrettet eksportinnsats er Unidrain nå installert i hundrevis av internasjonale prestisjebygg, og kundekretsen omfatter alt fra hotellkjedene Scandic og Hilton til entreprenører i Kuwait, Kina og på Maldivene, som foreskriver Unidrain som fast inventar når de skal bygge moderne luksuseiendommer.
– Flere og flere får øynene opp for fordelene ved et veggmontert avløp, og vi opplever at beslutningstakerne internasjonalt, har valgt at gulvavløp i fremtidens bygg skal sitte mot veggen. Det gleder oss veldig, for det har fra starten vært et bevisst mål for Unidrain å skape et produkt, som kvalitetsmessig veier så tungt at det kan være med blant de aller beste – både i Norden og i utlandet, sier Peter L. Clausen, adm. direktør i Unidrain.
Unidrain har siden 2003 satt nye standarder i VVS-bransjen med både veggmonterte linjeavløp og veggflenser. Virksomheten har i dag solgt mer enn 350.000 avløp verden over.