Han understreker at AtriumPlanas løsning gir et utmerket inneklima, med stråleoppvarming / nedkjøling som sikrer en høy grad av termisk komfort.
– AtriumPlana panelet overfører varmeenergi til flater ”synlige” for panelet. Varmeenergi reflekteres videre til andre flater i rommet. Alle overflater i alle rom vil enten absorbere eller avgi strålevarme, noe som sikrer en jevn temperatur i rommet, sier Jacobsson.
I moderne bygninger, med høye arkitektoniske krav, er ønsket om fri gulvplass stadig økende. Ved å frigjøre gulvplass kan design og estetikk få større spillerom, og vindusflater og andre planløsnings detaljer kan planlegges uten å fokusere på oppvarming eller kjøling.
– Nye AtriumPlana er produsert med høyteknologisk lasersveising. Dette gir AtriumPlana et fortrinn når det kommer til varmeoverføring.
AtriumPlana har flat og glatt overflate og panelet blir nærmest «usynlige» i taket med samme utseende som de omkringliggende himlingsplater, sier Lindabs produktsjef.
Panelet kan besiktiges på KlimaSystems stand D01-04 under VVS-Dagene