Sanitær

Samlet troppene på Gardermoen

Kjedeleder Øystein Kjellsen tok runden på leverandørmessen med kamera på slep.
Kjedeleder Øystein Kjellsen tok runden på leverandørmessen med kamera på slep.
18.02.13: Fredag 15. februar var det kick-off for Varme&Bad på Clarion-hotellet på Gardermoen.
Dette har vært fast møtested for kjeden de siste årene, noe som medlemmer og leverandører tydelig setter pris på. Både oppslutning og stemning var høy, så vel under kjedeleder Øystein Kjellsens åpningsinnlegg og foredraget med Morten Brandt fra Euro Business School om salg.

På leverandørmessa var det høy aktivitet, og en rebus der oppgaven var å hente en bokstav fra hver av de over 50 leverandørstandene, med solide pengepremier til vinnerne, gjorde det lønnsomt i dobbel forstand å faktisk stikke innom på hver stand.

Alle leverandørene som VVS aktuelt snakket med ga uttrykk for at VBs kick-off er et viktig møtested. I tillegg til messe, fellesforedrag og kveldens festligheter kunne deltakerne få med seg et av to seminarer. Ann-Kristin Haugen fra LucosLudens Eksponeringsdesign holdt et inspirerende og fargerikt butikkurs om «Trendenser» – altså trender og tendenser. Og Svein Marienborg fra Norsk Varmeteknisk Forening snakket om innregulering av varmeanlegg i praksis.

En vandrende vannpyr og ulike vannpyreffekter satte en ekstra spiss på arrangementet, og satte stemningen foran den forestående vannpyr-kampanjen med fokus på vannlekkasjer og vannstopper.

Mer om Varme&Bads kikk-off kan du lese i neste utgave av VVS aktuelt.

ostnor.jpg