Sikres mot fukt
– Dette er et spesialprosjekt på flere områder der verneverdighet spiller inn. Leilighetene skal moderniseres og gjøres godkjente etter dagens standard, sier Thomas Lystad, prosjektleder i Lystad Spesialinnredninger AS.
Leilighetene har to bad hver. Til sammen utgjør dette rundt 100 kvm. flater som skal sikres mot fukt og råte, og valget falt på Litex våtromsystem.
Gunstig totaløkonomi
– Vi setter høye krav til produktene og løsningene som brukes på dette prosjektet. Med Litex får vi markedets beste løsning mot både vann og damp. Det er lettvint for håndverkerne, både i frakt og oppføring, og vi kan være helt trygge på resultatet, sier Lystad.
– Sammenlignet med bruk av to lag gips, flere lag membran og tørketid sparer vi mye jobb og tid på hvert rom, sier Lystad. Selv om det er noe dyrere i innkjøp får vi en mer gunstig totaløkonomi når man regner med besparelse på membran og oppføringstid, sier han.
– Dette er et veldig morsomt og spennende prosjekt å være med på. Gode referanser og fornøyde kunder er det vi lever og ånder for. Våre kunder skal sitte igjen med tette og trygge våtrom uten fare for sopp og råte i konstruksjonen. Riktige løsninger, samt opplæring og oppfølging av kunder skal forhindre nettopp dette, sier Jørn Davidsen, daglig leder i Litex.