Nyheter

Tannlegeteknologi til verkstedet

Proformic fra Relecta
Proformic fra Relecta
18.10.13: Relekta lanserer nå Proformic, et UV-herdende, flytende komposittmateriale. Teknologien ligner komposittmaterialet tannlegene fyller hull i tennene med, men Proformic er en indiustriell versjon.
Proformic kan brukes til å bygge, forme og reparere de aller fleste materialer. Proformic fungerer også som et lim på mange forskjellige overflater.

Herdingen inntref­fer først når det flytende kompositt-materialet blir utsatt for UV-lys. Det vil si at arbeidstiden er så lang man ønsker. Den kan slipes, males over og bores i. Man kan også blande inn farger, pigmenter eller andre komponenter.

Man bygger i høyden ved å påføre og herde med UV-lyset i flere operasjoner. Proformic er bestandig mot de fleste oljer, fett, syrer og løsemidler og tåler temperaturer mellom -40 oC og +150 oC.
Proformic kommer i koffert med pistol, UV-lyskilde, patroner og dyser. 

Proformic2.jpg 

Proformic markedsføres av Relekta AS. 

Relekta-gruppen er en ledende aktør på det norske markedet innen reparasjons- og vedlikeholdsprodukter. Flere av produktene er markedsledere, og Relekta representerer flere kjente internasjonale produsenter og varemerker. Relekta-gruppen har over 100 medarbeidere og omsatte for 200 mill. i 2012.