Monica Aune har over 20 års erfaring fra databransjen og har de siste 9 årene vært administrerende direktør for ALSO AS, et selskap hun operasjonelt og strategisk har utviklet svært godt.
ALSO AS er Norges største IT-distributør med ca. 70 ansatte og en omsetning på NOK 2,3 MRD. I dette selskapet har Monica hatt flere roller, blant annet som produkt- og markedsdirektør og forretningsansvarlig produktavdeling.
– Monica har høyt fokus på resultatoppnåelse, og kan vise til å ha snudd selskapet hun sist jobbet i fra en årrekke med underskudd til solid lønnsom vekst de siste 3 år. Hun er en positiv, ambisiøs og løsningsorientert person med et sterkt nettverk. Monica er 48 år, gift, har to barn og kommer fra Nøtterøy, skriver Ahlsell i en pressemelding.
Ahlsell har butikker og salgskontor på over 55 steder i landet , fra Alta i nord til Lyngdal i sør og har 1.000 ansatte i Norge. Ahlsell Norge omsetter for rundt 4,6 milliarder kroner årlig og er del av et internasjonalt konsern som omsetter for 22 milliarder SEK, med totalt 4800 ansatte.