Administrerende direktør i Undervisningsbygg, Rigmor Hansen, syns det er veldig hyggelig at to av Undervisningsbyggs skoler er videre i konkurransen om å vinne Oslo bys arkitekturpris i år.
– Edvard Munch videregående skole, er et fredet bygg. Denne skolen huset tidligere Kunst- og håndverksskolen og ombygging til et moderne skoleanlegg ble gjort i nært samarbeid med byantikvaren, sier hun.
Med Oslo bys arkitekturpris vil kommunen hedre ny og god arkitektur som er et tilskudd til byen og dens utvikling. Målet med prisen er å stimulere til økt interesse for arkitektur og byutvikling i Oslo, samt vise frem den nyeste og beste Osloarkitekturen.
Den andre av Undervisningsbyggs skoler som er nominert er Teglverket skole. Teglverket skole åpnet i 2015 og er en ny og moderne skole i bydel Grünerløkka med plass til 800 elever.
27. september blir de tre finalistene avslørt på utstillingsåpning på Rådhusplassen. Vinneren kåres i Oslo rådhus 13. oktober 2016.