– De største endringene er gjort på bakgrunn av tilbakemeldinger fra norske rørleggere så vi håper at dette har gjort produktet enda bedre, sier produktsjef Kenneth Riisa.
Forbedringen på boksen er i hovedtrekk:
- Mer vannskadesikker
- Ny tetting og låsering.
- Bedre innfestingsmuligheter.
- Leveres komplett med skruer og låseklips.
- Omtrekk uten å fjerne boksforlenger.
Alle veggboksene både 12,16 og 20 mm er nå ute i butikkene, den siste 3/4″x20 mm forventes i slutten av oktober.
Samtidig med lanseringen av den nye veggboksen, så lanseres også et nytt kutteverktøy til veggboks, siklemikk og plastrør i dimensjonene 32, 40 og 50mm. – På grunn av nye skjerpede krav til dreneringskapasitet til tappevannskap har vi måttet øke avløpet til 40 mm på vårt kommende plastskap. Dette kombinert med en større diameter på boksforlengeren, grunnet utskiftbarheten gjennom boksforlengeren, ble det nødvendig å utvikle bokskutteren vi hadde, forteller Kenneth Riisa hos Armaturjonsson.
Side 1 dekker 32 og 50 mm (gammel Sanipex veggboks og avløp fra fordelerskap). Side 2 dekker 40 og 51 mm (ny Sanipex veggboks og avløp, grunnet nytt krav til drenering på 0,4 l/s).