Byggautomasjon

En toneangivende messe

Korte seminarer og utstillere med innovative produkter og løsninger er noe av det styreleder Trygve Østmo i Elektroforum fremhevet som Eliadens kvaliteter i 2014 (Foto: John Petter Reinertsen)
Korte seminarer og utstillere med innovative produkter og løsninger er noe av det styreleder Trygve Østmo i Elektroforum fremhevet som Eliadens kvaliteter i 2014 (Foto: John Petter Reinertsen)

Nils Erik Magnell, prosjektleder for Eliaden 2014, fremhevet at Eliaden er en dynamisk arena der det er viktig å ta vare på det gode, og samtidig utvikle tilbudet for å gi et så godt faglig tilbud som mulig.
– En viktig del av den faglige satsingen er Automatiseringsforum og Elektronikktorget i hall C, der det daglig kjøres miniseminarer og foredrag. For å styrke industridelen av Eliaden er PEA-messen integrert i Eliaden.

– Utviklingen går raskere enn noen gang. I år viser utstillerne en rekke innovative produkter og løsninger. Mer enn 40 korte seminarer og noen lengre skal bidra til å gi et sterkt faglig utbytte.

Parallelt arrangeres konferansen Energismarte byer med et eget teknologitorg. Her samles politikere, organisasjoner, leverandører og kunder for å se på hvordan teknologien kan utnyttes. Her er teknikk og fag dempet, mens søkelyset settes på utviklingen av fremtidens byer.