Vann og avløp

Grundfos gleder seg: – Kommunalteknikk-messen blir høydepunkt

Bildet: – Så langt har 1000 personer forhåndsregistrert seg til messen
Bildet: – Så langt har 1000 personer forhåndsregistrert seg til messen
02.05.13: – Vi har lenge sett frem til et av årets høydepunkter i bransjen, sier Morten Sæther, Salgssjef VA hos Grundfos Pumper.
Han refererer til messen Miljø & Teknikk / Kommunalteknikk som arrangeres 13.-15. mai hos Telenor Arena på Fornebu.

– Vi venter storinnrykk av bransjefolk og både nye og gamle bekjentskaper blir tatt vel i mot på stand 168 av Norges fremste miljø innen VA pumper lover Sæther.
– På den mer enn 100m2 store standen viser vi frem og demonstrerer flere godbiter. Grundfos har fokus på  intelligent styring  av pumpestasjoner og disse dagene vil besøkende på standen selv få teste avanserte løsninger som også har funksjonaliteten i fokus, sier han. 

Her er noen av produktene  Grundfos presenterer under årets messe:

SE og SL Avløpspumper: Konstruert for transport av avløps- og overflatevann, privat, kommunalt og industrielt avløpsvann samt prosessvann.

Pumpestasjoner – PUST: Pumpestasjoner med SEG Autodadapt konstruert for å pumpe avløpsvann fra hytter og hus, hvor selvfall ikke er mulig. Stasjonen er utstyrt med SEG kvernpumpe som har innebygget styring for start og stopp. Dette fjerner behovert for eksisterne senorer og brytere og forenkler installsjon, ingangkjøring og drift av pumpen.

HYDRO MPC: Nøkkelferdige trykkøkningssystemer med CR (I) (E). Pumpestyring spesielt utviklet for turtallsregulering for optimal drift go energibesparelse.

Dedicated control GRM styring: Intelligent styring av pumpestasjoner med mange avanserte funksjoner og et brukervennlig grafisk display.

– Så langt har 1000 personer forhåndsregistrert seg til messen, så dette ser vi frem til, sier Sæther avslutningsvis.