Nyheter

Har sluttført oppkjøpet

Ramirent har kjøpt Rogaland Planbygg AS.
Ramirent har kjøpt Rogaland Planbygg AS.
04.08.11: I går ble Ramirents oppkjøp av Rogaland Planbygg AS sluttført. Rogaland Planbygg har spesialisert seg på midlertidige modulløsninger for innkvartering og kontorer til olje- og gassindustrien i Norge. 
27. juni kom meldingen om at Ramirent og Rogaland Planbygg AS hadde signert en avtale om kjøp av alle aksjene i Rogaland Planbygg. Avtalen er nå sluttført, og Rogaland Planbygg AS er i Ramirents eie. 

Oppkjøpet bidrar med rundt 180 millioner kroner i årlig omsetning for Ramirent, og er på linje med Ramirent- gruppens strategi for å diversifisere kundebasen og styrke produkttilbudet med høykvalitets moduler. 

Rogaland Planbygg ble opprettet i 1997, og har hovedkontor i Stavanger.  
– Oppkjøpet vil bidra til å øke vår tilstedeværelse i industrisegmentet i Norge, noe som er en av våre viktigste strategiske prioriteringer de kommende årene. Med Rogaland Planbyggs sterke relasjoner til olje- og gassindustrien, vil vi få en solid plattform for øvrige produktleveranser til en av de viktigste industrisektorene i Norge. Jeg ser frem til å utvikle virksomheten videre sammen med det meget kompetente teamet i Rogaland Planbygg, sa Bjørn E. L. Larsen, administrerende direktør i Ramirent Norge i en pressemelding som ble sendt ut i forbindelse med kunngjøreingen i slutten av juni.