– Sammen vil vi tilby en større bredde i sortimentet, og på sikt er målet at kundene skal kunne få alt til badet hos oss. Ved sammenslåingen vil vi kunne gi et bredere og bedre utvalg av produkter til VVS-handelen, kjeder og prosjekter. Dette vil skape store vekstmuligheter både for oss og våre kunder. Videre vil mange synergier gi oss sterkere konkurransekraft, skriver de to selskapene i en felles pressemelding.
Holtan Trading AS har mange kjente italienske varemerker i sin portefølje, ikke minst Novellini – Dusjløsninger. En av Norges mest solgte dusjer på det eksklusive markedet, og NR1 i Europa. I tillegg fører de varemerker som Iotti (baderomsmøbler), Knief og Kaldewei (badekar). AS Normark fører varemerker som Haceka (krokserier), Inda, Luxor (slanger), Valera (hårfønere) mm. I tillegg har Normark en stor grad av egenproduksjon av blant annet frittstående serier, toalettseter og dusjvegger (Unique), hvor vi på blant annet toalettseter er blant de største og beste i Norge.
Det fusjonerte selskapets navn vil bli Holtan Normark AS og omsette for ca. kr 42 millioner. Daglig leder i Holtan Normark AS vil være Geir Holtan. Thor Arne Løkken vil være Salgs- og markedsdirektør i Holtan Normark AS.
AS Normark vil flytte sitt lager i Gressvik til Holtan Trading AS sitt lager på Aurskog, og Holtan Normark AS vil driftes fra Aurskog. Flyttingen av Normark fra Gressvik til Aurskog vil starte opp fredag 20.mai, og vi vil være i full drift fra Aurskog fra og med 30.mai.2016. I denne perioden vil det ikke kunne bli levert varer fra Normark sin produktportefølje. All øvrig drift fungerer som normalt.