Sanitær

Hyllet miljøvinnere og VB-ambassadør

Bildet: Oras Armatur fikk VBs Miljøpris 2013. (Foto: Varme & Bad)
Bildet: Oras Armatur fikk VBs Miljøpris 2013. (Foto: Varme & Bad)
21.02.13: Ketil Mikalsen hos Th. Bredesen Eftf. Rørleggerforretning AS ble kåret til årets VB Ambassadør på Varme & Bads kickoff i forrige uke, mens miljøprisene gikk til Oras og VVS Huset.

Under Varme&Bads samling på Gardermoen sist fredag, ble Ketil Mikalsen hos Th. Bredesens Eftf. Rørleggerforretning AS kåret til årets VB Ambassadør. Varme & Bad begrunner dette med følgende:

– Ketil Mikalsen fikk den velfortjente utmerkelsen som mangeårig medlem og fantastisk representant for VB. Han har sørget for meget gode resultater i sin egen bedrift, en bedrift som i tillegg til å være lærlingebedrift også har en deltaker på kompetanseprogrammet VB Trainee. Han deltar også på alle arrangementer i regi av VB, og er en foregangsbedrift når det gjelder i profilering av VB.

Årets VB Ambassadør er alltid konstruktiv og reflektert. Han er sporty, smilende og har en vinnende latter. Ketil Mikalsen var tidlig ute med å ta i bruk alle profileringselementer for å fremme sitt eierskap i VB. I tillegg er både bolig og båt behørig profilert, og bedriften er hovedsponsor for Arendal håndball.

Th. Bredesen Eftf. Rørleggerforretning kan vise til meget høy medarbeidertilfredshet.

Fra før har Tom Hauger, Jan-Erik Urhaug, Steinar Aasland, Stein Ove Bjelland og Ben Schreier blitt kåret til VB Ambassadør. 

Miljøpris
Årets Miljøpris gikk til Oras Armatur. Det var fjerde gang prisen ble delt ut til den leverandøren eller samarbeidspartneren som kan vise til miljøfokusert innsats, resultater og nyvinninger for bransjen. På bakgrunn av en undersøkelse gjort blant både leverandører og VB-bedrifter, ble Oras Armatur AS kåret til årets vinner i sterk konkurranse med Geberit Norge AS og Pipelife Norge AS.

Juryen sier i sin begrunnelse at Oras Armatur AS fremmer miljøriktige produkter som tilfredsstiller fremtidens strenge miljøkrav på en særdeles god måte. Juryen sier videre at Oras Armatur AS helt siden 1970-tallet har utviklet vannsparende produkter. Som et resultat av sitt innovasjonsarbeid kan Oras nå også tilby en rekke produkter som oppfyller de generelle betingelsene for det internasjonale sertifiseringssystemet LEED, for miljøvennlige bygg. Juryen berømmer Oras Armatur for deres målrettede arbeid for å bidra til en bærekraftig utvikling innen byggesektoren og for effektiv bruk av vann i miljøvennlige bygg.

– Vi ser at kjedens fokus på miljø over flere år gir resultater. Stadig flere VB-bedrifter blir miljøfyrtårnsertifisert, og våre leverandører utvikler stadig bedre og mer miljøvennlige produkter og  løsninger, forteller prosjektansvarlig M. Christine Sanner hos Varme & Bad.