– Free Energy satser offensivt. Marcus Kanewoff tiltrådte som CEO i Free Energy AS 1. april 2013 og kommer senest fra stillingen som CEO i Roth Nordic. Rolf Lillemo, tidligere teknisk sjef i Roth Nordic i Norge, har jobbet i Free Energy siden starten i 2009 og er per 1. april 2013 utnevnt til teknisk sjef i Free Energy AS, sier styrets leder Anders Skjærvik i en pressemelding.
Kanewoff og Lillemo har begge lang erfaring innen VVS bransjen.
– Styret er meget fornøyd med å ha fått disse to sterke ressurspersonene med i teamet, og begge har eierposter i selskapet. De vil i samarbeid med selskapets styre arbeide aktivt for at Free Energy skal nå sin visjon om å levere energisystemet i framtidens plussenergihus, det vil si hus som produserer mer energi enn det som brukes, sier Skjærvik
– Jeg gleder meg over muligheten, sammen med engasjerte eierkolleger, å få være delaktig i lanseringen av HYSS- Hybrid Solar System. Hybrid står for en kombinasjon av solvarmesystem og den nye generasjon turtallsregulerte (inverterstyrte) varmepumper. Systemet representerer, helt ned på komponentnivå, god driftsøkonomi og investeringsøkonomi. For å muliggjøre dette krevdes det også nytenking når det gjaldt energibrønn, lagringstank, styringssystem og servicebehov, sier Marcus Kanewoff.
– UNIKT med HYSS er at hver eneste leveranse inneholder komplett måleutstyr for strøm og varmeenergi slik at man alltid kan følge med på hvor godt systemet leverer (COP og SCOP) og kan underbygge at systemet faktisk leverer hva det lover, sier Kanewoff avslutningsvis.