– Laufen bidrar til ytterligere å styrke bredden i medlemsmassen vår. Samtidig forsterker dette VVPs posisjon som bransjeorganisasjon for de ledende merkevareprodusentene i VA og VVS bransjen, sier daglig leder i VVP, Bjarne Haugland.
Laufen er et sveitsisk produksjonsselskap som fremstiller produkter som sørger for at vann, som er en av våre mest verdifulle ressurser, brukes med måte. Laufen viser på denne måten i praksis forpliktelsen om å bevare naturressurser gjennom en miljøvennlig produksjon.
Siden 1999 har Laufen vært en av verdens største baderomsprodusenter som en del av den Spanske Roca gruppen. Roca gruppen har 20 000 ansatte i over 135 land og produserer 38 millioner porselensprodukter årlig. Similor Group AG, en av de ledende selskapene innen produksjon av armatur med en produksjonstradisjon som går tilbake mer enn 150 år, har tilhørt gruppen siden 2007.
Laufen produserer og leverer følgende produktspekter:
• Baderomsmøbler
• Servanter
• Toaletter
• Dusjkar
• Installasjonssystemer
• Bideer
• Urinaler
• Badekar
• Armatur
(KILDE: VVP)