Glassvatt produsenten Glava feiret sine 75 år to ganger i går kveld. Først hadde de invitert bransjen til feiring og show. Deretter satte de pris på sine ansatte med et tilsvarende show.
Showet ble ledet av konferansier Brede Bø, som var elegant og morsom. I tillegg vartet showet opp med taler, historiske tilbakeblikk, morsomheter og musikk, både fra interne og eksterne krefter.
Administrerende direktør Jon Karlsen i Glava hilste sine ansatte, venner og samarbeidspartnere og takket for det som hadde vært og håpet at samarbeidet ville fortsette.
Han innledet sin tale med å fortelle om Glava sin historie og at de var blitt bygget stein for stein og understreket at det vil bli spennende tider med fremtidige bygg også for Glava. Han mente imidlertid at Glava er godt rustet for fremtiden og at Glava står klare til å bli enda bedre på å klimaeffektivisere bygg. Glava sin mangeårige holdning om at, en kilowatt time spart er bedre enn en kilowatt time produsert, er en god og fremtidsrettet holdning som stadig er aktuell.
Glava hadde i forkant oppfordret både venner, samarbeidspartnere og ansatte til å bidra til en veldedig organisasjon. I stedet for selv å motta gaver, hadde de med ansatte og samarbeidspartnere samlet inn kr. 225 tusen kroner, som ble overrakt generalsekretæren i kreftforeningen Anne Lise Ryel under showet. Gaven ble overlevert av Glava sin personalsjef Åse Brødholt