Nyheter

Norisol kjøper opp NSL ISO

26.10.07: Norisol som er en av Skandinavias største leverandører av teknisk isolering har kjøpt opp norske NSL ISO Gruppen som teller ca. 500 ansatte og årlig omsetter for 300 millioner NOK. Dermed styrker Norisol sin posisjon og tar ytterligere et skritt på veien mot å bli markedsledende i Norden.

Matcher markedets krav

NSL ISO Gruppen har primært hatt fokus på å utbygge sin spisskompetanse innen stillasentrepriser og overflatebehandling, mens Norisol Norge har satset på markedet for isoleringsløsninger. Med oppkjøpet har Norisol Norge på den måten oppnådd ekspertise innenfor alle tre forretningsområdene, noe som er en nødvendighet for å operere på det norske markedet og matche kundenes ønsker.
– Det har skjedd en kraftig konsolidering på det skandinaviske markedet. Med oppkjøpet av NSL ISO Gruppen står vi sterkt, fordi de to selskapene har kompetanse som komplimenterer hverandre og matcher markedets krav, forteller administrerende direktør Peter Stenderup Jensen, Norisol A/S.


På bildet: Adm. direktør Peter Stenderup Jensen, Norisol (t.v.) og direktør Martin Husebø, NSL ISO Gruppen