27.02.14: Kruge AS har lansert kanskje Europas eneste serie med langsømsveisede rør, ProPipe type PJE, i dimensjonsområde 33,7 mm – 219,1 mm , hvor rør og rilledeler er FM og FG godkjent som ett system.
Rørene er galvaniserte eller ubehandlede, 6 m eller 3 m, fra dimensjonen Ø33,7 mm opp til og med Ø219,1mm.
– Dimensjonene Ø33,7 mm til og med Ø60,3 mm har veggtykkelser iht. Schedule 5. Ø76,1mm til og med Ø219,1 mm har veggtykkelse ned betegnelse Lightwall, en ny betegnelse bestemt av FM i 2013, skriver Kruge AS i en pressemelding.
– Dimensjonene med veggtykkelse iht Lightwall er testet av FM som om de skulle hatt veggtykkelse iht Schedule 40. Dette bekrefter særdeles god kvalitet og sikkerhet på rør og rilledeler. Lightwall har tykkelse tykkere en Schedule 5, men tynnere, og der igjennom lettere, enn Schedule 7.
Sortimentet er komplettert med dimensjonene Ø273,0 mm og 323,9 mm med veggtykkels kun 4,0 mm. Disse er rettet mot bl.a varme og kjøling, eller andre medier og er ikke FM eller FG godkjente.
– Raskere og lettere, med kvalitetsgodkjente produkter satt i system, får man ikke installert rørkurser. Sammen med Kruge’s øvrige montasjesystem installerer man alle typer av rørkurser iht gjeldene standarder og normer på effektiv måte, heter det avslutningsvis i pressemeldingen.
Rørene lagerføres også hos ledene bransjegrossister i Norge, og om kort tid gjennom datterselskapet Kruge AB i Sverige og deres samarbeidene bransjegrossister.