Varme og energi

Samles om biogassen

Bildet: Det var stor interesse for nettverksmøtet om biogass denne uken. (Foto: Birgitte S. Henriksen)
Bildet: Det var stor interesse for nettverksmøtet om biogass denne uken. (Foto: Birgitte S. Henriksen)
21.01.10: Biogassproduksjon gir spennende samarbeidsmuligheter for flere ulike nærings- og forskningsmiljøer. Denne uken var over 120 personer samlet til nettverksmøte i Oslo.
Av Birgitte Sofie Henriksen

– Det er viktig å ha kunnskap om hva som foregår og på hvilken måte vi kan samarbeide uavhengig av eventuelle grenser mellom landbruk, avfallsselskaper og forskningsmiljøer, sier rådgiver Johannes Ingvoldstad i Norges Bondelag til bondelaget.no. 

Stor interesse
Over 120 personer hadde meldt seg på til nettverksmøtet om biogass som ble arrangert som et samarbeid mellom Statens Landbruksforvaltning, Enova, Statens Forurensingstilsyn, Landbruks- og matdepartementet, Avfall Norge, Innovasjon Norge, NBS, Norsk Energigassforening og Norges Bondelag på tirsdag. 

Tormod Briseid i Bioforsk som også leder biogassprosjektet som Norges Bondelag er medeier i var blant innlederne på møtet, som blant annet innehold orienteringer om de biogassanleggene som er i gang i Norge, og om de som er på trappene.