I litt skiftende vær tok Trox Auranors prosjektgruppe, med administrerende direktør Peter Sønderskov i spissen, imot statsministeren med følge på byggeplass.
Sønderskov ledet statsministeren på en omvisning gjennom hele anlegget sammen med lokale politikere og representanter fra totalentreprenør for prosjektet, Syljuåsen AS. I produksjonsdelen ble det vist fram hvordan Trox Auranor planlegger å innrede produksjonen for å få en optimal produksjonsflyt.
– I administrasjonsdelen fortalte vi om våre planer for et TROX Academy undervisningssenter og presenterte noen av våre siste satsningsområder innen produkter. Vi hadde også med vår LØV-ventil som Erna Solberg kjente igjen fra statsministerboligen, skriver Trox Auranor i en pressemelding
– Statsministeren var svært interessert i å høre vår suksesshistorie og hva som er årsaken til at en norsk industribedrift har lykkes. Hun var også svært opptatt av hvordan vi ser på markedet i nær framtid og hva som skal til fra myndighetene side for å løfte norsk industri. Hvordan corona-epidemien har påvirket oss var også et tema, heter det videre.
Både TROX Auranor og Syljuåsen hadde med lærlinger på omvisningen og statsministeren hadde mange spørsmål til dem.
– Lærlinger er en hjertesak for henne, og hun var svært glad for at begge bedriftene ser viktigheten av å tilby lærlingeplasser, skriver Trox Auranor avslutningsvis i pressemeldingen.
Bildet: Erna Solberg, sammen med lokale politikere og representanter fra Syljuåsen og TROX Auranor. Foto Anne Berit Reinsborg, Hadeland