Sanitær

Større frihet med nye materialer

Bildet: Alape har utvidet sitt sortiment.
Bildet: Alape har utvidet sitt sortiment.
14.06.10: Alape tilbyr et utvidet program med flere nye, moderne farger og overflater med tanke på arkitekter, byggherrer og planleggere av bad som ønsker større mulighet til å tilpasse servanten til utformingen av baderomsinteriøret.
Av Birgitte Sofie Henriksen  Foto: Alape

Alape utformer produkter for utforming av bad i tre og metall, og hører siden 2001 med i Dornbracht-gruppen.

Tilpasset motebildet
Selskapet tilbyr nå 40 forskjellige farger, materialer og overflater i sitt komponentsystem, noe som gir en rekke ulike kombinasjonsmuligheter slik at servanten kan tilpasses ulike romkonsept. Sammen med Alapes basiskomponenter av ulike servanter i glassert stål er det mulig å finne løsninger som både har et høyt estetisk og teknisk nivå.

– Vi har undersøkt utviklingen av moderne stiler og tilbyr tilsvarende farger og materialer, som tilsvarer dagens og fremtidens moter, sier Peter Theissing, marketingsjef hos Alape, i en pressemelding.

Farget glass
Blant annet spiller satinert glass en økende rolle, og Alape mener dermed at dette er et sterkt tidspunkt å tilby Alapes bordplater for badet i dette sterke materialet.

Det brukes også stadig mere varme jordfarger i interiøret, og Alape har utvidet sin fargeskala i den retningen. Til de glansfulle og satinerte glassplatene kommer det også en hvit tone og en rekke stilfulle grønne, grå og brune toner. Dermed utvides Alapes utvalg av glassplater betraktelig.

Ny laminat
Utvalget av høyglanslakkerte flater utvides fra hvit og svart til også å omfatte de aktuelle fargetonene grafittbrun og krem.

– I tillegg forbinder nye trelaminatplater de typiske produktfordelene skrapefasthet, belastbarhet og motstandsevne med en preget overflate som gjør at materialet ser og føles enda bedre. I tillegg til de kjente trelaminatene som for eksempel Wenge, har byggherren og planleggeren nå også overflatene grå eik og valnøtt. I motsetning til vanlig trelaminat har de nye Alape laminatene en spesiell haptikk. Gjennom den strukturerte overflaten kan man føle og oppleve årringene, skriver Alape.