VVS-dagene 2014 – årets store begivenhet i VVS-bransjen nærmer seg, og i disse dager legger VVS-dagene ut på en omfattende norgesturné i campingvogn. Den starter i Oslo 18.august og første etappe går gjennom Buskerud, Vestfold, Agder-fylkene og Rogaland.
Med på reisen blir Ford Motor Norge. De er utstiller på VVS-dagene 2014 og sponser årets besøkskampanje med en splitter ny Ford Transit Connect – Årets varebil 2014.
– Vi syns dette er bra og en fin måte for oss å vise våre produkter på. Rørleggerbedrifter er en stor kundegruppe hos oss, sier Johnny Løvli, salgssjef for nyttekjøretøy i Ford Motor Norge.
Ford har satset tungt på nyttekjøretøy de siste årene. Fra 2013 til 2014 økte Fords markedsandel betraktelig og flere av Fords varebilmodeller ligger helt i toppen av salgsstatistikken, viser tall fra Opplysningsrådet for Veitrafikken (OFV).
Som en del av satstingen på nyttekjøretøy har Ford Motor Norge inngått en samarbeidsavtale med NRL.
– Forhandlerapparatet vårt jobber strategisk mot NRL-medlemmer og det ligger en noe gunstigere avtale ved kjøp hos medlemmene som utgjør en viktig kundegruppe for Ford, forteller Løvli.
– Vi er veldig takknemlige for at Ford støtter oss og ser verdien av å være med på en slik kampanje. Nå gleder vi oss til å ta bilen med ut på landeveien, smiler Thor-Jostein Egeland, daglig leder i VVS-foreningen som eier VVS-dagene