Nyheter

Solarnor-standen tom på Bygg Reis Deg

Bildet:Området hvor standen til Solarnor skulle stå er gjort om til rekreasjonsmiljø med presentasjon av behagelige stoler.  Foto: Birgitte Sofie Henriksen
Bildet:Området hvor standen til Solarnor skulle stå er gjort om til rekreasjonsmiljø med presentasjon av behagelige stoler.  Foto: Birgitte Sofie Henriksen
22.09.09:Selskapet Solarnor uteble fra Bygg Reis Deg-messen på Lillestrøm. Avbestillingen av standen kom relativt kort tid før messen åpnet og etterlater en mistanke om at selskapet sliter med kvaliteten på solfangerne. Dette får VVS aktuelt bekreftet, om enn indirekte.
Av Oddvar Lind

-Produktene er ikke helt ferdig, sier Solarnor-sjefen Hans-Christian Francke i en knapp kommentar til VVS aktuelt.
–Vi hadde tenkt å delta på messen, men avlyste markeringen, legger han til. Francke vil ikke utdype hva problemene består av.

VVS aktuelt kjenner til at Solarnor har hatt problemer med plastsolfangerne i en årrekke, og har i en bredt anlagt artikkel skrevet om dette i vårt siste nummer av bladet som nå er på vei ut i postkassene til våre abonnenter. Problemene for Solarnor har ført til lekkasjer og krav om utskiftninger av solfangerne. Det gjelder blant annet prestisjeprosjektet i Bjørneveien i Oslo. Utskiftningene har kostet store beløp, og de sår tvil om produktene har den kvalitet som trengs.    

Med undring
-Vi har mottatt Solarnors avbestilling med en viss undring, men vi regner med at selskapet har gode grunner til å trekke seg, sier Halvard Gavelstad som er adm. direktør i Bygg Reis Deg til VVS aktuelt.
-Det er ikke ofte vi får avbestillinger så kort tid før messen åpner. Det var avsatt et relativt stort areal til Solarnor, og vi har ikke lykkes i å selge arealet til andre utstillere, bekrefter han.

-Det er bare å beklage at Solarnor har trukket seg, og vi håper å se selskapet her om to år, legger han til.
Halvard Gavelstad og hans kolleger er godt fornøyd med årets Bygg Reis Deg på Lillestrøm. I alt 416 utstillere deltar på messen, omtrent like mange som i 2007, og det er mange gode og innovative produkter utstilt, sier Gavelstad til slutt.