Med 75.000 ekstra utstillingskvadratmeter
var det stor spenning da Nordbygg 2010 åpnet sine dører i Stockholm i slutten av mars. Etter at messen er avsluttet med rekordoppslutning, 59.322 registrerte besøkende, har både utstillingshall og messen innfridd alle forventninger. 900 utstillere fra 18 land, og med meget god representasjon innen VVS, gjorde messen vel verdt å besøke. Antallet deltakere og besøkende fra Norge var imidlertid ikke så mye å skryte av.
Rapporten State of the Nation
har fått stor og fortjent oppmerksomhet. Å bevare den nasjonale infrastrukturen er en langsiktig utfordring i flere dimensjoner. NTNU, SINTEF og RIF har gjort en solid felles innsats, og har blant annet bekreftet at det står elendig til med VA-situasjonen her i landet. Avløpsanleggene i Norge er så dårlig at bare togsituasjonen er verrre.
Vannskadeproblematikken
Administrerende direktør i Mercur VVS Entreprenør AS, Helge Henriksen, sier rett ut at bransjen utviser manglende evne og vilje til å ta ansvar.
Bransjen har på bekostning av den håndverksmessige utførelsen latt leverandørene og grossistene fått styre hva vi skal benytte av systemløsninger, noe som statistikken helt klart viser har vært uheldig, sier Henriksen i intervjuet med VVS aktuelt.
Ønsker du å abonnere?
VVS aktuelt er VVS-bransjens største fagtidsskrift. Vi holder deg oppdatert med nyheter, fagartikler og reportasjer innen våre fagområder: byggautomasjon, varme og energi, ventilasjon, sanitær, vann og avløp
Få 8 nummer i året for kun 600,- + mva
Grupperabatt etter avtale. Kontakt Håkon Grell hakon@linc.no tlf 69 70 05 69