Nyheter

Sprek 90-åring feirer seg selv

Bildet: Det blir livlig i Operaen på onsdag.
Bildet: Det blir livlig i Operaen på onsdag.
28.03.11: Sweco Norge fyller 90 år, og onsdag 30. mars feirer selskapet seg selv med alle ansatte i Operaen i Oslo.
Ansatte fra alle Swecos kontorer i Norge er invitert til feiringen som er en viktig del av markeringen av selskapets historie, og av den sterke veksten som rådgiverselskapet har opplevd.

Selskapet ble etablert av Christian Fredrik Grøner i 1921, og har vokst fra ti ansatte i 1950 til nesten tusen i år 2011.
– I 2011 kommer vi til å bli over 1000 ansatte og er snart 30 kontorer rundt om i Norge. Det er en markant vekst og vi fortsetter denne utviklingen også i fremtiden, forteller administrerende direktør Vibecke Hverven i en pressemelding.

Sweco har posisjonert seg som ledende på bærekraftige løsninger , og Hveven forteller at selskapet vil fortsette å lede an i dette markedet.

– Vi muliggjør kvalitet og lønnsomhet for kunder, samtidig som løsningene bidrar til en bærekraftig samfunnsutvikling, sier Hverven, og påpeker at dette skjæringspunktet skaper en klar og sterk posisjon i et voksende marked.

– Vi har definert tydelige krav til oss selv om hvordan vi vil jobbe på tvers av fag, for best mulig å møte fremtidens utfordringer og de muligheter som ligger der. Derfor er tema for dagen i Operaen samarbeid og kunnskapsdeling. For de ansatte venter et storslått program. Kvelden avsluttes med Rigoletto og dans i Operaen, forteller Hverven.