Kongerittet
Den sykkelinteresserte sjefen har kastet seg ut i sykkelens verden for alvor de siste årene. Det startet med Kongerittet, gikk via Intersport Oslo Grand Prix og munner nå ut i generalsponsorat for Tour of Norway.
– Vi har ingen lang historie innenfor idretten, men det første ordentlige sponsoratet startet med kombinertlandslaget. Kombinert har ikke den samme standingen som langrenn eller hopp, men vi tar gjerne på oss rollen med å løfte fram grenen. Det var jo den opprinnelige øvelsen før alt ble spesialisert. Jeg tror profiler som Mikko Kokslien vil løfte grenen videre i fremtiden, sier Kvam.
GLAVA er hovedsponsor for Kongerittet, og bruker dette til å få egne ansatte i form. I tillegg bruker isolasjonsprodusenten sykling til å knytte relasjoner opp mot andre aktører innenfor byggebransjen, og veldig mange mosjonister i bransjen har dette terrengsykkelrittet som et av sine mål. Kongerittet går av stabelen lørdag 20. august fra Maura i Nannestad kommune.
Byggebransjen
Sigurd Sollien er engasjert for å bringe det beste ut av folk i byggebransjen under GLAVA Tour of Norway.
– Vi satser på å skape litt blest i målbyene. Vi har en egen sykkelkonkurranse der vi setter sammen 4-5 lag à tre personer fra byggebransjen. Deretter skal vi se hvem som sykler lengst på en fastmontert sykkel i løpet av et kvarter. Sigurd Sollien er konferansier og finalen vil holdes i forkant av Intersport Oslo Grand Prix, forteller han.
– Hva gjorde at dere tente såpass på Tour of Norway-konseptet?
– For oss er dette det ultimate rittet. Det er spennende å kunne bidra til å få et stort sykkelritt i Norge. Interessen er så enorm, sykling er miljøvennlig og samsvarer veldig bra med den miljøprofilen GLAVA® innehar. Og sykkel engasjerer så vel bredden og toppidretten i samfunnet vårt. Merkevaren GLAVA® er et særdeles kjent merkenavn i Norge og vi synes det er flott å kunne knytte oss og navnet opp mot en slik storsatsning som GLAVA® Tour of Norway, sier Kvam.
Dette er GLAVA® Tour of Norway
Norges Cykleforbund ønsker å etablere et internasjonalt etapperitt i Norge, og har kommet langt i forberedelsene til rittet som vil bli arrangert for første gang i perioden 1. – 5. juni 2011. I årets ritt vil det delta ryttere fra 12 til 15 nasjoner, blant annet landslag fra Russland, Tyskland, Sverige og Danmark, samt alle de beste norske lagene. Totalt vil det være mellom 160 til 180 ryttere til start. Årets ritt går over fem etapper, og ambisjonene på sikt er at det skal kjøres ni etapper som dekker en stor del av Norge.
kunne bidra til å få et stort sykkelritt i Norge. Interessen er så enorm, sykling er miljøvennlig og samsvarer veldig bra med den miljøprofilen GLAVA® innehar. Og sykkel engasjerer så vel bredden og toppidretten i samfunnet vårt. Merkevaren GLAVA® er et særdeles kjent merkenavn i Norge og vi synes det er flott å kunne knytte oss og navnet opp mot en slik storsatsning som GLAVA® Tour of Norway, sier Kvam.