Bakgrunn fra Prosessindustrien
Laberg som er bosatt i Tønsberg har tidligere bidratt som frilanser i VVS aktuelt. Han har også hatt et engasjement i Byavisa i Tønsberg den senere tiden.
– Jeg har egentlig bakgrunn fra prosessindustrien i Mo i Rana og på Slagentangen i Tønsberg, forteller den nye redaktøren.
Etter 22 år i industrien valgte han imidlertid å omskolere seg som journalist, og har utdanning fra Kreativ Fagskole i Oslo hvor han ble uteksaminert for to år siden.
Nå ser han frem til å gå i gang med VVS aktuelt på heltid.
– Jeg hadde god erfaring med VVS aktuelt, og synes at dette er en veldig interessant bransje, sier han om bakgrunnen for at han valgte å søke jobben.
Laberg trekker frem ventilasjon og automasjon som områder han ønsker mer fokus på i bladet, noe som harmonerer godt med bakgrunnen hans innen prosessindustrien. I tillegg blir et av høstens store temaer naturligvis Bygg Reis Deg.
Læringsprosess
Han legger ikke skjul på at stillingen innebærer mange nye utfordringer:
– Det blir en spennende læringsprosess. Men jeg har hele tiden hatt et godt samarbeid med Borgestrand, og det vil jeg fortsette å ha, sier den ferske redaktøren.
– Det er mye som skjer innen VVS-området, og det er ikke vanskelig å finne stoff. Men ta gjerne kontakt og tips oss om det som skjer!, legger han til.
Redaksjonssjef Anton Granhus setter stor pris på Borgestrands innsats i VVS aktuelt, og ønsker samtidig den nye redaktøren velkommen:
– Vi vil gjerne takke Odd Borgestrand for at han har løftet bladet og gjort det til en seriøs aktør i bransjen. Samtidig håper vi at bransjen vil ta imot Bjørn på samme måten og fortsette å tipse oss om aktuelle og interessante saker, sier han.