Annonse
Nyheter

Armatursokkel fra Axor

Bildet:  Axor Carafe
Bildet: Axor Carafe

Denne kan man enkelt klikke på en individuelt designet tut. Kombinasjonen av førsteklasses armaturkomponenter og unike tuter blir for øyeblikket vist frem i Axors Showroom DURINIQUINDICI i Milano, etter at konseptet ble presentert av Philippe Starck på Milanos Design Week Fuorisalone i april.

Axor har gjennom flere år beskjeftiget seg med spørsmålet om hvordan man kan oppnå størst mulig frihet innenfor industriell design. Sammen med ECAL, det velrenommerte universitetet for kunst og design i Lausanne, Sveits, har merket utviklet noen konseptuelle svar på dette spørsmålet, for deretter å produsere en rekke håndlagde, unike modeller av munnblåst glass – Axor WaterDream 2015.

– Vi har funnet en kreativ partner i ECAL, som har grepet vårt Axor WaterDream-prosjekt an med stor lidenskap og designmessig kunnen, forklarer Philippe Grohe, direktør for merket Axor.
– Vår tekniske innovasjon, den nye armatursokkelen Axor U-Base, var designstudentenes utgangspunkt for å utvikle sine helt egne tuter. Nå gleder vi oss til å vise resultatene av samarbeidet frem for det design-elskende publikumet i Milano.

Og Alexis Georgacopoulos, direktør for ECAL, tilføyer:
– Vi får med jevne mellomrom mulighet for å arbeide sammen med verdenskjente merker, særlig innenfor industriell design. Prosjektet Axor WaterDream er et veldig godt eksempel, for her har studentene kunnet eksperimentere med det de har lært, samtidig med at de skulle få det til å fungere sammen med Axors innovasjon.

I mer enn 20 år har Axor utviklet visjoner for badeværelset som et rom man lever i. Her handler det hele tiden om å skape frirom, bryte med etablerte mønstre og føre en åpen dialog på tvers av forskjellige fag – med internasjonalt kjente designpartnere som brødrene Bouroullec, Patricia Urquiola, Front eller Nendo.

Nå viser også bachelor- og kandidatstuderende fra ECAL deres personlige Axor WaterDream. De presenterte produktene kommer ikke i handelen, men viser Axors visjon om at det en dag skal bli mulig å designe sit eget baderom i minste detalje. Med Axor WaterDream er det blitt tatt et skritt nærmere denne drømmen.

Annonse
Annonse