Av Odd Borgestrand
Frankfurt
Det sier administrerende direktør Andreas Dornbracht i familieselskapet Dornbracht i et eksklusivt intervju med VVS aktuelt under ISH.
Vi fikk «audiens» i en time med konsernledelsen i det tyske selskapet, som har sitt hovedkontor i Iserlohn i nærheten av Dortmund. Selskapet benytter det store utstillingsvinduet i Frankfurt disse dagene til nettopp å presentere en banebrytende teknologi som integrerer utallige valgmuligheter på bad og kjøkken gjennom et system firmaet kaller Smart Water.
– Dette er et intelligent system som forbinder komponentene på badet med hverandre og gjør bruken enklere, mer komfortabel og individualisert: Vi snakker nå om fremtiden innen bad- og kjøkkenkultur, sier Dornbracht til VVS aktuelt.
– Det er ikke kun den voldsomme digitale forandringen som spiller en rolle men også megatrenden «Healthness» påvirker våre liv. Hvordan skal produkter og systemer være formet for å støtte våre liv optimalt? Den konstante søken etter svar resulterer nå hos Dornbracht i et system som tar opp individuelle behov og overfører visjonær teknologi til badeværelset og kjøkkenet ved hjelp av Smart Water, forklarer Andreas Dornbracht.
Smart Water står for visjonen om å utnytte digitaliseringens utallige muligheter og sjanser til bruk i baderom og kjøkken – og å fremme dem ytterligere. Grunnlaget for dette er de Smart Tools som Dornbracht har utviklet, og som definerer komfort, sikkerhet og opplevelse i baderom og kjøkken. To induksjonsregulatorer styrer med et enkelt grep presis temperatur og vannmengde. Via et lettleselig display kan praktiske forhåndsinnstillinger og nyttige funksjoner benyttes i dagliglivet.
Vi kommer tilbake med et større intervju med Andreas Dornbracht i neste utgave av VVS aktuelt.