Nyheter

– Heltene er rørleggerne

Bildet: Arne Håkon Burdal (Foto: Bjørn Laberg)
Bildet: Arne Håkon Burdal (Foto: Bjørn Laberg)

Av Bjørn Laberg

– Rørleggerne forventer gode produkter og systemløsninger, og vi er avhengige av at dyktige fagfolk benytter produktene våre. De er ryggraden i verdiskapningen som gjøres, og dette gjensidige avhengighetsforholdet må vi være bevisste på. Vi er tross alt en håndverksbransje, og heltene er uten tvil rørleggerne, sier Burdal.

I et knapt år har han vært øverste leder i Geberit Norge, hvor han fra dag én har hatt ansvaret for å innlemme Porsgrund Bad / IFØ i Geberit-porteføljen. Oppkjøpet av finske Sanitec har gitt Geberit, som fra før kanskje er mest kjent for sine tekniske produkter, muligheten til å bygge både markedsmuskler og et unikt produktspekter av synlige produkter.

– I en slik ny organisasjon har det vært viktig å få samlokalisert og forent kreftene under ett tak. I dette tilfellet vil det si flytting av Porsgrund Bad-staben fra Porsgrunn til våre lokaler på Luhrtoppen i Lørenskog. Dette er vi nå i sluttfasen med. Alle Porsgrund-ansatte har fått tilbud om overflytting, men ikke alle har takket ja til en slik omstilling. I en overgangsperiode, fram til nyttår, vil det opprettholdes en kontorfunksjon i Porsgrunn, sier Burdal til VVS aktuelt.

 

VVS aktuelt nr. 2 er nå på vei ut til våre abonnenter. Foruten hele dette profilintervjuet med Arne Håkon Burdal, kan du denne gang lese om Oslo-bydelen Furusets grønne vitalisering, Asplan Viaks grunnvannsbaserte varmepumpeprosjekt, fantastisk lyssetting under ungdoms-OL, termisk aktive dekker i Trondheim, miljøbevisste hamarsinger, intervju med daglig leder i VVS-Foreningen, Thor-Jostein Egeland, reportasje fra jordskjelvkatastrofen i Nepal, møte syrisk VA-ingeniør, og mye mer.

Dersom du ennå ikke har skaffet deg tilgang på Norges største VVS-magasin, er det hyggelig om du kontakter oss for et helt uforpliktende prøveabonnement!