En full arbeidsdag
Alt du trenger å gjøre er å fylle vanntanken og sette i en filterpose. Vannet blir resirkulert opptil 7 ganger, og dette tilsvarer ca 100 liter vann. Store hjul og praktisk håndtak gjør det enkelt å ha med seg DD-WMS 100 rundt på arbeidsplassen.
Bor uten slam
Støv og slam i forbindelse med kjerneboring fører til tidkrevende rengjøringsarbeid, og det reduserer produktiviteten. DD-WMS 100 og tilbehøret til vannoppsamling sparer deg for tid og penger, og gjør kjerneboring til en ren jobb! Systemet passer til alle kjerneborsystemer.
Enkel håndtering av avfall
Når filterposen er full reduseres sugekraften fra DD-WMS 100. Da tar du ganske enkelt ut filterposen og lukker åpningen på denne, og håndterer slamrestene som ordinært betongavfall. Enklere blir det ikke!
Filtreringsprosessen
Den patenterte flerlags filterposen til DD-WMS 100 er spesiallaget for å samle opp slam fra kjerneboring. Filterposen har flere kammer som fylles etter et gitt system slik at den er effektiv helt til den nærmer seg full. Vannstyringssystemet har tre funksjoner: resirkulering, slamsuging og ren vanntilførsel.