Nyheter

Lot seg ikke stoppe av grossistene

Bildet: Administrerende direktør Thomas Buskoven kan nå se tilbake på et års fruktbart samarbeid med Viega
Bildet: Administrerende direktør Thomas Buskoven kan nå se tilbake på et års fruktbart samarbeid med Viega

Av Odd Borgestrand

Viega fant nemlig veien inn i det norske markedet via Fredrikstad og Høiax. Under årets VVS dager flagget Høiax sitt samarbeid med Viega med en knallsterk profil.

Deler av den 200 kvadratmeter store standen var preget av de svarte og gule fargene til Viega, som har sin kjernekompetansen innen installasjonsteknikk, som i tillegg til rørledningssystemer også omfatter installasjonvegg- og avløpsteknikk. På verdensbasis har den tyske produsenten et totalt sortiment på 17.000 artikler, som benyttes innen boligbygging, industri og skipsbygging.

Møtte stengte dører
For sju år siden fyrte daværende administrerende direktør i Viega Nordic, Finn Bøye Nielsen, kraftige salver mot de norske grossistene, som han mente tenkte mer på seg selv enn på sine kunder.

Les hele saken i VVS aktuelt nr 7 2016 som har utgivelse tirsdag den 15 november.

Ikke tilgang på bransjens største VVS-fagblad? Kontakt oss gjerne for et uforpliktende prøveabonnement!